Přeskočit na obsah
Domů » Elektronické knihy pomáhají překonat bariéry a fyzická omezení

Elektronické knihy pomáhají překonat bariéry a fyzická omezení

  Přístupnost, nebo lépe řečeno bezbariérovost, je téma, o němž se v souvislosti s knihami příliš nemluví. To je ovšem veliká chyba. Pokud je tvoje kniha vydaná pouze v tištěné verzi, zavíráš dveře relativně velkému publiku s různými zrakovými omezeními. E-booky díky své nesmírné přizpůsobitelnosti tento nedostatek napravují.

  Pro ty, kdo mají zraková omezení, může být čtení tradičních knih složité, náročné, v mnoha případech i nemožné. Ale elektronické knihy mění pravidla hry. Text si můžeš zvětšit na potřebnou velikost, barvy pozadí a písma upravit pro lepší čitelnost, dyslektik si může nastavit font, který mu pomůže jeho omezení překonat.

  Je to jako malý kouzelný dotek moderní technologie. Navíc nejenže si čtenář může přizpůsobit podobu textu – velikost a tvar písma, kontrast, podsvícení a podobně –, elektronické knihy lze i poslouchat!

  Díky e-bookům se mnohým lidem otevírá úplně nová cesta k dobrodružství knih a příběhů!

  Tím, že knihy přizpůsobíme pro lidi se zrakovými omezeními, umožňujeme jim vstoupit do světa fantazie, do světa, kde slova tvoří obrazy, kde se příběhy stávají skutečnými společníky. Je to na první pohled malý krok, ale ve skutečnosti veliký skok směrem k větší inkluzi a rovnosti. Je to způsob, jak říct všem tvým čtenářům: „Ano, mé příběhy, mé knihy jsou tu i pro vás. Pro všechny!“

  Knihy samotné nás totiž přece učí na nikoho nezapomínat, být součástí komunity a s otevřenou náručí přijímat všechny, kdo do ní patřit chtějí.

  A pamatujte: v elektronických knihách je více, než oči vidí na první pohled – cesty k nekonečným světům, ukrytým uvnitř příběhů!

  Nejnovější na blogu

  Poutavá obálka je základ úspěchu a zaručená cesta k získání pozornosti čtenářů

  Nejsnazší cesta, jak získat pozornost čtenářů

  Každý nakladatel dobře ví, jak moc záleží na prvním dojmu. Ať už jsi autor, nebo jen vášnivý čtenář, určitě s námi budeš souhlasit, že poutavá obálka je základ úspěchu každé knihy. Výstižný a originální obrázek zaujme oko…

  Čti dál »